Ile kosztuje instalacja prysznica?

Typowa instalacja prysznicowa kosztuje średnio od 3800 do 8400 lub 6600 złotych, ale ceny mogą sięgać od 300 do 27 000 złotych (dolna część reprezentuje odnowioną instalację prysznicową samodzielnie, a górna oznacza luksusową instalację prysznica parowego). Najwięcej zapłacisz za wysokiej jakości materiały, akcesoria premium, płytki i robociznę.

Prysznice mogą pomóc Ci obudzić się rano lub pomóc Ci się zrelaksować i zmyć dzień wieczorem. Jeśli jednak masz tylko wannę lub dzielisz prysznic z rodziną, nowa instalacja prysznicowa może być dokładnie tym, czego potrzebujesz, aby podnieść standard swojej łazienki. Rozłożymy koszt wymiany prysznica, abyś mógł rozpocząć przebudowę łazienki.

Zestawienie kosztów instalacji prysznica

Instalacja prysznicowa składa się z wielu elementów, dlatego ważne jest, aby rozłożyć każdą część na części, aby mieć dobre pojęcie o tym, ile możesz wydać. Poniżej znajdują się niektóre z najczęstszych czynników kosztowych, które można napotkać przy projekcie instalacji prysznica.

Według rodzaju prysznica

Rodzaj prysznica odgrywa ważną rolę w kosztach instalacji prysznica, a ceny wahają się od 250 do 9500 złotych. Prosta kabina prysznicowa kosztuje najmniej, podczas gdy wysokiej klasy prysznic parowy i wanna kosztują najwięcej. Zobacz poniżej, jak różnią się koszty poszczególnych typów pryszniców, wraz z kosztami materiałów na kabinę prysznicową i podstawę.

Według rozmiaru

Średni rozmiar prysznica wynosi 60 na 30 cali lub 12,5 stopy kwadratowej. Ponieważ średnia cena nowej instalacji prysznicowej wraz z montażem i materiałami wynosi 6600 złotych, oznacza to średnią cenę na poziomie około 525 złotych za stopę kwadratową.

Głowica prysznicowa i kran

Zakup zestawu głowicy prysznicowej i baterii będzie kosztować od 50 do 1000 złotych, w zależności od materiału i stylu, przy czym większość baterii kosztuje około 200 złotych. Najdroższe są wysokiej klasy systemy baterii prysznicowych do montażu na całej powierzchni, a najtańsze – proste systemy wysokociśnieniowe.

Wrocław hydraulik

Według rodzaju materiału prysznica

Spodziewaj się, że za standardową prefabrykowaną ścianę prysznicową wnękową zapłacisz od 150 do 2900 złotych, w zależności od materiału. Najpopularniejsze rodzaje materiałów na prysznice to akryl, włókno szklane i polistyren. To, który wybierzesz, może oznaczać różnicę między tysiącami złotych. Najwięcej kosztuje instalacja prysznica z kompozytu lub włókna szklanego, najmniej kosztuje styropian, a akryl plasuje się gdzieś pośrodku. Mając to na uwadze, poniżej znajduje się podział prefabrykowanych zestawów prysznicowych według rodzaju materiału.

Instalacja płytek

Instalacja płytek na ścianach prysznica jest opcjonalną decyzją dekoracyjną, która będzie kosztować dodatkowe 300–6000 złotych. Ceny różnych płytek wahają się od 1 do 45 złotych za stopę kwadratową , więc powierzchnia prysznica i rodzaj materiału, z którego są wykonane płytki, w dużym stopniu wpływają na koszt płytek łazienkowych . Najwięcej kosztują płytki z kamienia naturalnego, a najtańsze płytki ceramiczne i winylowe.

Praca Wrocław – hydraulik

Po zaplanowaniu kosztów materiałów możesz być zaskoczony tym, jak koszty pracy pochłaniają ogromną część instalacji prysznicowej. Wrocław hydraulik pobiera średnio od 50 do 120 złotych za godzinę. Większość instalacji prysznicowych zajmuje od dwóch do pięciu dni, co oznacza, że ​​na same koszty robocizny należy zaplanować wydatki od 800 do 4800 złotych.

Według komponentów prysznicowych

Oprócz prefabrykowanych lub niestandardowych paneli ściennych prysznica, masz także kilka części prysznica, których będziesz potrzebować, od 2 do 1300 złotych, aby dodać do kosztu instalacji prysznica. Pomiędzy każdym rodzajem materiału znajdziesz wiele rozbieżności cenowych, dlatego ważne jest, aby sprawdzić każdy materiał i porównać koszty w ramach budżetu. Na przykład, jeśli kupisz brodzik, przekonasz się, że brodziki z tworzywa ABS kosztują najmniej, a brodziki z kamienia naturalnego kosztują najwięcej. Pamiętaj, aby przyjrzeć się następującym elementom prysznicowym i materiałom, z których są wykonane, aby uzyskać ekonomiczne ceny.

Według lokalizacji

Miejsce instalacji prysznica ma również wpływ na całkowity koszt. Jeśli przekształcasz wannę w prysznic, być może masz już zainstalowanych wiele elementów hydraulicznych i armatury. Jeśli jednak przekształcasz połowę łazienki w pełną łazienkę, która wymaga nowej instalacji wodno-kanalizacyjnej, oprócz kosztu instalacji nowego prysznica będziesz musiał wziąć pod uwagę koszt zatrudnienia hydraulika.

Zezwolenia

Pozwolenia na instalację prysznica kosztują od 50 do 1000 złotych, w zależności od ilości potrzebnej pracy oraz wymagań stanowych i lokalnych.

Przygotowanie i sprzątanie po projekcie

Jeśli musisz najpierw usunąć istniejący prysznic lub wannę, może to kosztować średnio od 50 do 100 złotych. Sprzątanie i usuwanie śmieci kosztuje dodatkowe 225 PLN, jeśli zatrudnisz profesjonalną usługę transportu.