Jak radzić sobie z opuszczonym szambem?

Szamba betonowe to jedna z dwóch nowoczesnych alternatyw dla prawidłowego usuwania ludzkich odchodów (drugą jest podłączenie do kanalizacji twojego miasta). Nie trzeba dodawać, że jest to ważne, ponieważ ludzkie odchody, gdy zanieczyszczają nasz system wodny, mogą powodować niebezpieczne choroby, które mogą spowodować śmierć, jak to często miało miejsce setki lat temu przed pojawieniem się nowoczesnych systemów kanalizacyjnych.

W JAKI SPOSÓB OPUSZCZANE SZAMBA SĄ NIEBEZPIECZNE DLA LUDZI?

  • Zapadliska. Systemy septyczne są instalowane pod ziemią. Kiedy te systemy zostaną porzucone z osadzonymi w nich ludzkimi odchodami i wodą, ta woda i odpady mogą rozpuścić otaczającą skałę. Kiedy wystarczająco dużo tej skały się rozpuści, pozostaje rodzaj dziury, a ziemia nad nią nie może się utrzymać. Następnie ziemia w końcu się zapada, co zwykle jest wywoływane przez nałożenie na nią ciężaru, na przykład podczas chodzenia po niej.
  • Niebezpieczne choroby. Kiedy ludzkie odchody wchodzą w kontakt z naszymi zasobami pitnymi, u ludzi mogą wystąpić choroby, takie jak tężec, wirusowe zapalenie wątroby typu A, leptospiroza, cholera, czerwonka i choroby żołądkowo-jelitowe.
  • Gazy toksyczne. Metan i siarkowodór mogą gromadzić się w opuszczonych systemach, szamba betonowe, które mogą się zapalić lub spowodować chorobę. Wynika to z rozkładu ludzkich odchodów, ponieważ znajdują się one w jednym miejscu wystawionym na działanie powietrza.

Zanim miejskie systemy kanalizacyjne stały się normą (głównie przed latami 70. XX wieku), domy często budowano przy użyciu szamb, które były niczym więcej niż dużą dziurą pod podwórkiem, w której spłukiwano ludzkie odchody. Kiedy miejski system kanalizacyjny w końcu zaoferował usługi dla tych domów, wiele z tych szamb i starych szamba zostało po prostu opuszczonych i zapomnianych, nie zamkniętych właściwie. Obecnie, jak zauważamy, obowiązują lokalne przepisy, które wymagają odpowiedniego porzucenia szamba przed podłączeniem do miejskiej sieci kanalizacyjnej.

ZNAKI STAREGO, OPUSZCZONEGO, NIECIECZĄCEGO SYSTEMU ZBIORNIKA SEPTYCZNEGO

  • Nadmierny wzrost chwastów na trawniku lub zauważasz dużo glonów, jeśli masz staw na swojej posesji.
  • Kawałek trawnika wydaje się nigdy nie wysychać całkowicie, zawsze jest rozmokły.
  • Pewien obszar trawnika pachnie nieprzyjemnie, jak ludzkie odchody.
  • Część trawnika wydaje się niestabilna i może się zapadać w porównaniu z resztą trawnika.
  • Fizycznie widzisz rury z systemu rozproszenia. Mogą one zostać wypchnięte z ziemi przez wodę lub inne przyczyny, takie jak erozja powierzchni.