Poznajmy odkurzacze czyszczące

Niezależnie od tego, czy sprzątasz po dzieciach i zwierzętach, czy po prostu chcesz utrzymać porządek w domu, inwestycja w odkurzacz dobrej jakości może oczyścić Twoją przestrzeń z bałaganu, zarazków i cząstek. „Cotygodniowe odkurzanie domu to jedno z tych domowych zadań, które wymaga stosunkowo minimalnego wysiłku i natychmiast sprawia, że dom wygląda na czystszy” – mówi Caroline Solomon, ekspertka od organizacji domu.

Aby pomóc Ci wybrać odkurzacz odpowiedni do Twojej przestrzeni, rozmawialiśmy z wieloma ekspertami w zakresie organizacji domu i rozważyliśmy ulubione odkurzacze personelu Select do mniejszych i większych domów, domów ze zwierzętami i nie tylko.

Jak wybraliśmy najlepsze odkurzacze?

Rodzaj kupowanego odkurzacza – kanistrowy, kijowy, ręczny czy robot – zależy od dostępnej przestrzeni i konkretnych preferencji dotyczących sprzątania. Oto podsumowanie cech, które zalecają eksperci, z którymi rozmawialiśmy, oraz pytań, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie opcji wysokiej jakości:

Z workiem czy bez worka: niektóre odkurzacze są wyposażone w pojemnik na śmieci wielokrotnego użytku; inni mają jednorazową torbę, którą należy wymienić. Uwzględniliśmy opcje dla obu.
Rozmiar i waga odkurzacza: Powierzchnia domu, liczba pięter i ilość miejsca do przechowywania to główne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odkurzacza. W naszej ofercie znalazły się odkurzacze odpowiednie zarówno do mniejszych, jak i większych przestrzeni.
Ustawienia podłogi: Każdy zalecany przez nas odkurzacz działa na różnych podłogach, w tym na twardym drewnie i dywanie.

odkurzacze czyszczące Stihl
Osprzęt: Odkurzacze są wyposażone w szereg przystawek dostosowanych do konkretnych potrzeb w zakresie czyszczenia. Do każdego polecanego przez nas odkurzacza dołączone są różne akcesoria czyszczące, do sierści zwierząt, tapicerki i nie tylko.
Filtr HEPA: Cząsteczki w powietrzu mogą powodować choroby przenoszone przez powietrze oraz reakcje alergiczne i oddechowe. Filtry HEPA pomagają odfiltrować te cząsteczki. Wszystkie zalecane poniżej odkurzacze są wyposażone w filtr HEPA.

Odkurzacze czyszczące Stihl

Poniżej przedstawiamy odkurzacze czyszczące Stihl zalecane przez ekspertów, a także opcje zalecane przez pracowników Select. Zgodnie ze wskazówkami naszych ekspertów każdy z poniższych odkurzaczy jest wyposażony w filtr HEPA, który może usunąć do 99,7% drobnego kurzu i cząstek unoszących się w powietrzu.

Jakie są różne rodzaje odkurzaczy?

Istnieje kilka różnych typów odkurzaczy, które należy wziąć pod uwagę, w zależności od różnych potrzeb i preferencji związanych z czyszczeniem. Aby pomóc Ci uprościć wyszukiwanie, rozmawialiśmy z ekspertami na temat różnic między pięcioma dostępnymi typami odkurzaczy: kanistrowym, pionowym, kijowym, ręcznym i robotem.

Kanister

Ten typ odkurzacza ma oddzielny pojemnik, w którym znajduje się silnik i gniazdo oraz długi wąż, który można wyposażyć w wymienne końcówki. To świetna opcja dla właścicieli domów, którzy mają do czyszczenia zarówno schody, jak i inne powierzchnie, ponieważ odkurzacze kanistrowe są znacznie lżejsze i łatwiejsze do przenoszenia niż odkurzacze przemysłowe Stihl. Odkurzacze kanistrowe mają również mniej ruchomych części niż odkurzacze pionowe, co oznacza, że zazwyczaj wymagają mniej konserwacji i mniej napraw. Zapewniają doskonałe ssanie, „co jest szczególnie przydatne w przypadku gołych podłóg” – mówi Solomon. Jednak odkurzacze kanistrowe są często trudniejsze do przechowywania ze względu na wąż, różdżkę i masywniejszą podstawę – dodaje.

Pionowo

Odkurzacze pionowe doskonale nadają się dla właścicieli domów, którzy mają duże, szeroko otwarte przestrzenie, ponieważ zazwyczaj mają koła. „Cały odkurzacz porusza się wraz z Tobą, dzięki czemu jest mniej uciążliwy niż model ze zbiornikiem”, co wymaga przenoszenia pojemnika, mówi Carl Prouty, ekspert techniczny w firmie Abt Electronics. Odkurzacze pionowe sprawdzają się również dobrze zarówno na dywanach, jak i na gołych podłogach, Ułatwia sprzątanie wielu obszarów domu, zwłaszcza jeśli masz zwierzęta, które regularnie linieją” – mówi Solomon. Przestrzega jednak, że odkurzacze czyszczące Stihl są również zwykle cięższe niż odkurzacze kanistrowe – ważą nawet 20 funtów – co utrudnia do podnoszenia ich w górę i w dół po schodach. I jeśli pionek nie jest wyposażony w różdżkę, nie są w stanie wyczyścić pionowych powierzchni, takich jak ściany, tapicerka i zasłony.

Stick

Odkurzacze w sztyfcie są smukłe i lekkie, co czyni je dobrym rozwiązaniem zarówno do szybkich porządków, jak i do domów z minimalną przestrzenią do przechowywania. „Modele bezprzewodowe można łatwo nosić w całym domu, a czas pracy baterii w wersjach bezprzewodowych stale się poprawia” – mówi Prouty. Według Prouty’ego modele te są najlepsze dla osób dysponujących mniejszą przestrzenią do sprzątania, ponieważ nie są tak wydajne jak odkurzacze czyszczące Stihl. Są również dobre dla tych, którzy mają dzieci i stale sprzątają rozlane ciecze i bałagan – mówi.

Ręczny

Odkurzacz ręczny to kompaktowy odkurzacz bezprzewodowy — jest podobny do odkurzacza ręcznego, ale jest mniejszy i bardziej przenośny, co według ekspertów czyni go dobrym rozwiązaniem do odkurzania samochodu lub czyszczenia miejsc. Ponieważ są to zazwyczaj odkurzacze o najmniejszej mocy, nasi eksperci zauważają, że odkurzacze bezprzewodowe powinny uzupełniać modele o większym obciążeniu, takie jak odkurzacze kanistrowe lub odkurzacze Stihl, a nie je zastępować.

Robot

„Inteligentny” odpowiednik tradycyjnego odkurzacza, modele robotów mogą działać, kiedy tylko chcesz – nawet gdy nie ma Cię w domu – i resetują się w celu ładowania. Pomagają uporać się z zapomnianymi zakamarkami i czyścić pod meblami