Wielofunkcyjna maszyna rolnicza.

We współczesnym rolnictwie do różnych celów wykorzystywane są różnego rodzaju maszyny wielofunkcyjne. Kombajn zbożowy to wszechstronna maszyna rolnicza, która służy do zbioru zbóż, ponieważ zbiór zboża jest procesem bardziej skomplikowanym w porównaniu z innymi uprawami warzyw. Kombajn przeznaczony jest głównie do zbioru różnych zbóż. Jest bardzo popularny wśród hodowców zbóż ze względu na możliwość zbioru ponad 82 rodzajów zbóż, w tym ryżu, pszenicy, kukurydzy, słonecznika, jęczmienia, koniczyny
itp
Kombajn  zbożowy  wykonuje różne etapy zbioru, takie jak żniwa , młócenie, przesiewanie  w jednym procesie i dlatego nazywa się go kombajnem.
TERAZ DOWIEDZMY SIĘ, CZYM JEST ŻNIWA, MŁOCENIE I WIACIE? Żniwa —  W trakcie żniw kombajn ścina plony z pola uprawnego.
Młócenie —  W trakcie młócenia kombajn oddziela nasiona od łodyg.
Odwiewanie —  W procesie omłotu kombajn zbożowy usuwa plewy z przechowywanego ziarna i wytwarza ziarno wysokiej jakości.
Ponieważ wóz asenizacyjny to bardzo przydatny sprzęt dla rolników. Dzięki kombajnowi rolnicy mogą zaoszczędzić na kosztach pracy i czasie, aby w jak najkrótszym czasie zasadzić nową roślinę na tym samym polu. Rolnicy również zwiększają wydajność dzięki zastosowaniu tej maszyny do zbioru.
RODZAJE KOMBAJNÓW RĘCZNIE Jak sama nazwa wskazuje, wszystkie procesy, które są wykonywane w celu zebrania plonu z pola, mają być wykonywane przez  kombajn zbożowy Obecnie na rynku dostępne są głównie dwa typy kombajnów zbożowych.
1. Sterowanie ręczne kombajnem
2. Kombajn samojezdny lub automatyczny
 maszyna podłączona do ciągnika. Dlatego jest również nazywany kombajnem ciągniętym przez traktor. Takie kombajny zbożowe nie są w stanie wykonać całej pracy swoją mocą. Wymaga pomocy ciągnika przy wykonywaniu następujących czynności:

  1. Omłot
  2. Ciąć
  3. Rozsadzający
  4. Czyszczenie (Przewiewanie)

SAMOBIEŻNY LUB AUTOMATYCZNY KOMBAJN Żniwny Takie kombajny są bardzo mocne i mają wszystko, co związane ze zbiorem, od kół do cysterny na ziarno. I ma potężny silnik, który wykonuje wszystkie te zadania jednocześnie.

Przyczepa rolnicza

Przyczepy są dodawane do głównego korpusu ciągnika i wykorzystywane w celu zwiększenia jego przestrzeni i możliwości przewożenia zboża i innych ciężkich ładunków. Sprawia, że ​​ciągnik jest bardziej niezawodny i łatwo przenosi ładunki. Liczne rodzaje przyczep są używane przez rolników na polach według rozmiarów i zastosowania. Ulepszone wersje przyczepy działają również na hydraulikę, aby zwiększyć kontrolę i moc ciągnika.

Oto  producent maszyn rolniczych używanych w gospodarstwach polskich i na całym świecie. Większość z nich ma kluczowe znaczenie dla rolnictwa i jest uważana za luksus na polskich polach uprawnych.