Jak zrobić drewniany stół.

Stoły do ​​jadalni, proste stoły, stoliki konsolowe i szafki nocne to różne rodzaje stołów, a ta różnorodność pokazuje, jak ważne jest ich wykorzystanie. Do wykonania stołów wykorzystuje się różne narzędzia, ale zdecydowanie jednym z najpopularniejszych jest stół drewniany. Wykonanie drewnianego stołu to jeden z projektów, który może zainteresować zarówno początkujących, jak i profesjonalistów.

Określ wymiary stołu

Pierwszym krokiem jest narysowanie mapy stołu; Projektując stół, należy wziąć pod uwagę jego wykorzystanie i naszkicować zgodnie z jego przeznaczeniem. Na tym etapie musimy określić wymiary stołu; dzięki temu dowiemy się, ile drewna potrzeba do wykonania drewnianego stołu. Jeśli jesteś początkującym stolarzem, lepiej jest użyć miękkiego drewna, takiego jak sosna.

Wykonanie blatu stołu

Na tym etapie musisz narysować projekt blatu na kawałku drewna i wyciąć go piłą.

Zbuduj górną i dolną część tabeli

Zbuduj górę stołu, mocując kilka kawałków drewna, a następnie przejdź do dołu. Pod stołem oznacza drewno przymocowane do stołu i pomaga przymocować podstawy do stołu i zamocować. W tym celu należy użyć sztyfciarki kilka centymetrów od krawędzi stołu i przyłożyć cztery kawałki drewna o zaznaczonych liniach, złożyć je razem i przymocować pod stołem za pomocą kleju do drewna i wkrętów

Dokonywanie drewnianych podstaw stołowych

Podczas przygotowywania podstawy stołu ważne jest, aby wszystkie podstawy były tej samej długości. Jeśli długość członków stołu nie jest równa, stół poluzuje się na swoim miejscu. Najpierw przytnij jeden z patyczków do pożądanego rozmiaru, a następnie przytnij pozostałe podstawy do rozmiaru pierwszej podstawy. W kolejnej części połącz wszystkie podstawy za pomocą odpowiedniej spinki i równo przytnij spody tak, aby jedna nie była krótka, a druga nie była długa. (Rozważ pierwszą podstawę jako oryginalny rozmiar)

Na koniec przeszlifuj podstawy, aby ich powierzchnia była gładka, a ostre krawędzie podstaw zostały usunięte.

Połącz podstawy z drewnianym stołem

W tym kroku przyklejamy wycięte podstawki do stołu za pomocą gwoździarki. Aby to zrobić:

Umieść stół po przeciwnej stronie stołu i umieść pierwszą podstawę w rogu pod stołem.

Upewnij się, że podstawa i stół są ustawione w taki sposób, że róg podstawy znajduje się w rogu stołu.

Przyklej części mocowane do stołu i przymocuj śrubami.

Zrób to samo z pozostałymi podstawami i przymocuj je do stołu za pomocą zacisków.

Kluczowe jest połączenie podstaw pod stołem; Ponieważ odrobina nieuwagi przy łączeniu nóg może zachwiać równowagą stołu, dlatego przy łączeniu należy zwrócić uwagę na to, aby nogi były ustawione pod kątem prostym.

Następnie umieść stół na płaskiej powierzchni, aby upewnić się, że podstawy są równe, a stół jest wyważony.

Polerowanie i malowanie drewnianych stołów

Na tym etapie drewniany stół jest gotowy i możesz go pomalować według własnych upodobań, a nawet stworzyć na nim własny projekt po przeszlifowaniu powierzchni.