KIEDY ZADZWONIĆ DO SPECJALISTÓW OD NAPRAWY SZAMBA.

Jak każdy główny system, który zapewnia komfort i komfort życia w domu, od elementów elektrycznych po elementy HVAC, szambo i system mieszkalny muszą być regularnie konserwowane, aby działały prawidłowo. Jeśli zignorujesz regularną konserwację systemu septycznego, nieuchronnie napotkasz problemy, które, cóż, nie są tak łatwe do zignorowania – to tylko kwestia czasu.

Od wielu lat nie pompowano szamba? Będziesz chciał szukać następujących ważnych wskazówek wewnątrz i na zewnątrz domu, które oznaczają, że prawdopodobnie potrzebujesz konserwacji lub naprawy szamba.

RZECZY, KTÓRYCH NALEŻY SZUKAĆ NA ZEWNĄTRZ

Problemy z szambo zwykle ujawniają się najpierw na zewnątrz z takimi rzeczami, jak „charakterystyczny” zapach i obszary nasycone wodą na trawniku.

Obszary twojego trawnika pachną… źle

Niesprawny system septyczny objawia się nieprzyjemnymi zapachami – często opisywanymi jako „jak zgniłe jajka” – wokół zbiornika i pola drenażowego na zewnątrz.

Jeśli od jakiegoś czasu nie wypompowywałeś szamba, twoje pole drenażowe może zostać przytłoczone, uwalniając gazy do powietrza. Przy pierwszych oznakach tych nieprzyjemnych zapachów warto wezwać serwis septyczny w celu uzyskania porady i pomocy. Być może nie potrzebujesz jeszcze naprawy szamba, ale będziesz potrzebować czyszczenia i konserwacji.

Część twojego podwórka ma BARDZO zieloną trawę

Plamy jasnozielonej trawy nad polem drenażowym mogą wskazywać, że ten krytyczny element systemu septycznego nie filtruje ścieków do ziemi. Zamiast tego utrzymuje wodę – która może być zanieczyszczona i niebezpieczna – blisko powierzchni. Często trawnik w tym obszarze będzie nie tylko zielony, ale także gąbczasty lub podmokły.

Nie padało od wielu dni, ale na twoim trawniku wciąż jest duża kałuża

Czasami wysoki poziom wód gruntowych lub nadmierne opady deszczu mogą nasycić drenaż i uniemożliwić opróżnianie szamba tak, jak powinno. Ograniczenie zużycia wody na jakiś czas, aby system septyczny nadrobił zaległości, może być wszystkim, czego potrzebujesz, jeśli zauważysz „zastoisko” na swoim podwórku. Jednak może to być również bardziej zaawansowany objaw awarii drenażu lub innego problemu.

Pola drenażowe można czasami wysuszyć i zrekultywować, ale będziesz potrzebować pomocy i wskazówek doświadczonego specjalisty od systemów septycznych, aby określić opcje.

RZECZY, KTÓRYCH NALEŻY SZUKAĆ (I SŁUCHAĆ) W ŚRODKU

W przypadku problemów z kanalizacją i hydrauliką w pomieszczeniach możesz wezwać hydraulika, aby najpierw ocenił problemy. Czy wiesz jednak, że dość często przyczyną są problemy z układem septycznym?

Możesz potrzebować pomocy serwisu szamba, jeśli twój hydraulik podejrzewa, że ​​kopie zapasowe lub powolne odpływy są związane z centralną rurą kanalizacyjną, która odprowadza wszystkie ścieki i ciała stałe z twojego domu.

Twoje rury wydają bulgoczący, syczący lub bulgoczący dźwięk

Dziwne dźwięki mogą wskazywać na zatkanie gdzieś w systemie hydraulicznym i powinny zostać ocenione przez doświadczonego hydraulika. Jeśli twój hydraulik stwierdzi, że przyczyną może być uszkodzenie rurociągu z domu do szamba, to dobry moment, aby wezwać profesjonalistów zajmujących się naprawą szamba.

Czasami rury systemu septycznego mogą zostać zmiażdżone lub uszkodzone przez ruch pojazdów lub zablokowane przez korzenie roślin. ( Wskazówka dla profesjonalistów: nigdy nie przejeżdżaj przez pole kanalizacyjne lub obszar, w którym szambo jest zakopane pod ziemią. ) Naprawa zgniecionej lub uszkodzonej przez korzenie rury zazwyczaj wymaga wymiany całej rury lub jej części.

Odpływy działają wolno… lub gorzej

Powolne odpływy – lub ścieki cofające się do toalet, zlewów lub pryszniców – zwykle wskazują na zablokowanie lub zatkanie głównej rury, która wpływa do szamba. Zamiast wlewać ostre chemikalia czyszczące do kanalizacji, co może powodować więcej szkód i problemów, wezwij hydraulika i lokalnych specjalistów od systemów septycznych.

NIE MASZ PEWNOŚCI, KIEDY TWÓJ SZAMBO ZOSTAŁO OSTATNIO WYPOMPOWANE?

Jak omówiliśmy w naszym ostatnim poście na blogu, przeciętny domowy system septyczny powinien być kontrolowany co najmniej raz na trzy lata przez profesjonalistę zajmującego się szambo. Przydomowe szamba są zwykle pompowane co trzy do pięciu lat, a częstotliwość zależy od różnych czynników.