UTRZYMANIE SYSTEMU SZAMB W CELU OCHRONY.

Czy ortodonta może wyprostować zęby na pierwszej wizycie? A może pójdziesz raz na siłownię i wrócisz do domu z sześciopakiem? Nie. Obie sytuacje wymagają rutynowych wizyt i poświęcenia, aby utrzymać zęby lub ciało w jak najlepszym stanie.

ZNACZENIE UTRZYMANIA SYSTEMU SEPTYCZNEGO

Pomyśl tylko o wszystkich odpadach, które trafiają do twojego szamba: o wszystkim, co spłukujesz w toalecie , o brudzie i brudzie, który zmywasz z ciała pod prysznicem, o resztkach jedzenia i tłuszczu, które zmywasz z naczyń, i o wszystkim innym, co się dzieje. do kanalizacji domowej. Wszystkie te odpady trafiają do szamba, gdzie mikroorganizmy rozkładają zanieczyszczenia i powoli przedostają się do kanalizacji.

Ostatecznie ścieki te są dalej filtrowane przez glebę na polu zlewni i przedostają się do wód gruntowych . Ta sama woda gruntowa wpływa do studni, pobliskich strumieni, rzek i innych zbiorników wodnych.

Jeśli system septyczny zawiedzie z powodu braku regularnego pompowania lub konserwacji, może spowodować zatkanie przewodu odpływowego, co pozwoli nieoczyszczonym ściekom cofać się na podwórko lub do domu.

CO DZIEJE SIĘ Z NIEOCZYSZCZONYMI ŚCIEKAMI?

Nieoczyszczone ścieki na podwórku mogą przedostać się do sieci wodociągowej na dwa sposoby. Po pierwsze, jeśli pokrywa studni jest niezabezpieczona lub pęknięta, zanieczyszczona woda może przedostać się przez nią do studni. Po drugie, załóżmy, że twoje pole drenażowe zalewa i nie jest w stanie prawidłowo filtrować ścieków z powodu przesycenia przez chodaki. W takim przypadku zanieczyszczona woda przedostanie się do wód gruntowych, zanieczyszczając nie tylko zaopatrzenie w wodę, ale także sąsiadów.

ZAGROŻENIA ZWIĄZANE Z ZANIECZYSZCZONĄ WODĄ

Ścieki zawierają bakterie i wirusy, które powodują choroby, takie jak dur brzuszny, zapalenie wątroby i czerwonka. Ponadto ścieki są bogate w azot i fosfor, co może powodować syndrom niebieskiego dziecka, stan, w którym we krwi dziecka nie ma wystarczającej ilości tlenu. Masz małe dzieci? Ich zdrowie może być zagrożone, jeśli zaniedbujesz swój system septyczny.

Ponadto twoje dzieci i sąsiedzi mogą pływać w zbiornikach wodnych, do których wpływają wody gruntowe, narażając je na ryzyko rozwoju chorób powodowanych przez patogeny w niefiltrowanych ściekach. Narażasz również lokalne środowisko, prawdopodobnie niszcząc lub zabijając rośliny i zwierzęta w okolicy.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE ZAPOBIEGAWCZEJ KONSERWACJI ODPŁYWÓW

Dobrze utrzymane szamba usuwają patogeny i bakterie, które powodują te niebezpieczne choroby, zapewniając, że woda pitna pozostaje wolna od zanieczyszczeń. Najlepszym sposobem na obniżenie ryzyka zanieczyszczenia jest zaplanowanie i utrzymywanie regularnych terminów odpompowywania septycznego i wizyt kontrolnych. Zapobiegawcza konserwacja odpływów, zarówno przez specjalistę od szamba, jak i działania twoje i twojej rodziny, pomoże zapobiec zatorom w twoim systemie septycznym.

Oto kilka wskazówek, jak zapobiegać zatkaniu odpływów i zanieczyszczonym ściekom:

  • Nie spłukuj chemikaliów ani leków w toalecie, ponieważ mogą dostać się do ścieków
  • Regularnie badaj wodę ze studni pod kątem potencjalnie szkodliwych patogenów
  • Upewnij się, że szambo i studnia z wodą pitną znajdują się w odpowiedniej odległości od siebie
  • Nie traktuj toalety jak śmietnika
  • Wlewanie tłuszczu do zlewu kuchennego jest jedną z najgorszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojego systemu septycznego. Gdy ostygnie i stwardnieje, spowoduje zatykanie. Zamiast tego wlej schłodzony tłuszcz do pojemnika, a gdy stwardnieje, wyrzuć go do kosza.
  • Zminimalizuj użycie silnych środków czyszczących, które spływają do kanalizacji. Te środki czyszczące mogą wpływać na bakterie rozkładające odpady, powodując przedostawanie się zanieczyszczonej wody do odpływu.
  • Co najważniejsze, utrzymaj system septyczny pod opieką doświadczonych specjalistów,